Dans Türleri ve Eğitimler

Latin Dansları

Türkiye’de son 10 yıldır hızla yayılan sosyal dans geceleri ile latin dans kursları da oldukça rağbet görmeye başlamıştır. Zamanla gelişen, değişen ve popülerliği gittikçe artan SALSA artık Türkiye’de de en iyi okullar ve eğitmenlerle dünyayı yakalamıştır.

Ülkemiz Salsa konusunda dünyanın sayılı festivallerine de ev sahipliği yapar olmuştur.

Sosyal Latin Dansları ülkemizde farklı stillerde yapılmaktadır. (Los Angeles, New York ve Küba stilleri….)

Bu popülerliği ve teknik eğitim gerekliliği  SALSA dansının sosyal latin dans kurslarımızda ağırlıklı olarak yer almasına sebebiyet vermiştir.

Kursumuzda Sosyal Latin Dansları içerisinde ağırlıklı olarak SALSA kursu verilmektedir.

Dersler kaç gün kaç saat?

Haftada bir gün 1,5 saat ders ayrıca hafta sonları PRATİK saatleri ile çalışmalar yapılır.

Pratik Saati nedir?

Pratik saatlerinde hafta içi öğrendiğini figür, kombinasyon ve teknik bilgileri hafta sonu pratik saatlerimizde asistan, eğitmen ve ileri seviye öğrencilerimiz ile pratik etme şansı bulursunuz. Pratik saati eşli dansların bedene yerleşmesi açısından oldukça önemlidir.

Bachata kursu da bu eğitime dahil mi, başka hangi dansları öğrenebilirim?

Bu kursa katılanlar Bachata, Cha Cha Cha , Rueda ve Kizomba danslarını da devam eden seviyelerde öğrenirler.

Bachata, Cha Cha Cha , Rueda ve Kizomba dansında ilerlemek isteyenler kurslarımıza belirli dönemler açılan kampları takip ederek kendilerini geliştirme imkanı bulurlar. Özellikle Bachata ve Kizomba kampları Salsa popülerliğini yakalar durumdadır. Bu dansların sosyalliği ve daha kolay uygulanabilir olması dans severler tarafından oldukça beğeni toplamasına neden olmaktadır.

Bu dansları nerede yapabilirim?

Dans etmek başlı başına bir motivasyondur. Dans eden kişi daha enerji doludur ve stresle daha kolay başa çıkar. Dans bir yandan da sporun en eğlenceli halidir. Ancak tüm bunların ötesinde Salsa, Bachata, Kizomba gibi dansları icra edenler oldukça da sosyaldir. İstanbul’da haftanın her günü hem Anadolu hem Avrupa yakasında bir, hatta birden fazla dans gecesi bulmanız mümkündür.

 

Nasıl kayıt olabilirim?

İstanbul’daki salsa kursları içerisinde eğitmen, deneyim ve teknik bilgi  farkı ile öne çıkan kursumuzda LATİN DANSLARI na başlamak için, online kayıt formumuzu doldurabilir; yeni açılacak sınıflar bölümünden yeni başlayacak dans kurslarımız ile ilgili takipte kalabilir veya bir telefon numarası ileterek size dönüş yapmamızı isteyebilirsiniz.

 

Anadolu yakası dans kursu iletişim…

Avrupa yakası dans kursu iletişim…