Dans Kursu

Dans Kursu Hakkında

Bir Dans Kursu Seçmek İçin Bilgiler

Size bir dans kursu bilgisi vermeden önce insanlık tarihinin en eski etkinliklerinden biri olan ve müzikle birlikte küçük yerel topluluklardan çıkarak dünyanın tamamını etkisi altına alan “dans” hakkındaki görüşlerimizi kısaca sunmak isteriz.

Spor, Müzik, Sanat gibi hayatımızın önemli bir parçası gelen dans, fiziksel bir etkinlik olmasının yanında duygularımızı ifade etmenin ve iletişim kurmanın güçlü bir yolu. Bazen bir hayvanın doğadaki hareketlerini taklitten yola çıkan bazen de yaşanan toplumsal olayların bir yansıması sonucu oluşan dans, geleneklerle birlikte bugüne kadar gelmiştir. Dans hem bireysel hem de toplumsal kültür, sanat hayatımızda önemli bir yer kaplar.

*Vikipedi’de söz edilen tedavi edici özelliği genelde göz ardı edilen dans hem bedensel hem de zihinsel sağlık için müthiş bir katkı sunarken aynı zamanda insanların eğlenerek sosyalleşmesini de sağlıyor. Özellikle büyük şehirlerin yoğun, bunaltıcı ve stresli koşturması içinde birçok insanın bir hobiden öteye yaşam biçimi olarak kabul ettiği dansı öğrenmek artık daha kolay. 

Siz de dansı hayatınıza dahil etmek, sosyal bir arkadaşlık ortamı yaratmak ve keyifli zamanlar geçirmek istiyorsanız sizinle paylaşacağımız bilgiler sonucunda dansla tanışmanın en güzel yolunu bulacağınıza inanıyoruz.

“Dans, hobiden çok eğlenceli bir yaşam biçimi”

Günümüzdeki dans okullarında, hem yerel hem de dünyadan dans türlerini, bireylere özel ya da grup halinde alacağınız eğitimlerle, hayat keyifle rutininizi bozacağınız duraklardan biri de dans kursu olacaktır. Biz de sizlere rehberlik etmek için açtığımız bu dans kursu bilgi sitesinde, ilginizi çeken dans branşı ile ilgili sizi İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında ders alabileceğiniz en iyi okullara yönlendirmeyi hedefledik. 

Elbette bu yönlendirme öncesinde bir dans kursu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden, ilgilendiğiniz dans branşı ile ilgili içeriklere kadar aradığınız her şeyi bulacağınız bir kılavuz hazırladık. İşinize, evinize, yakın, ulaşımı kolay, bütçenize uygun ve beklentilerinizi karşılayan bir dans kursu seçimiyle ilgili Sık Sorulanlar bölümüne göz atabilir ve hayalinizdeki Dans Türleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri okuyabilirsiniz. 

Sizler için hazırladığımız tüm bu bilgilere rağmen yine de sormak istediğiniz sorular olursa, hem tanışmak hem de ilgili dansın uzmanlarından doğrudan bilgi almak üzere dans okulumuza gelebilir ya da iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Dans Kursu

* Dans (Fransızca: Danse[1]) ya da Raks (Arapça: رقص), tüm vücudun bir müzik ritmi eşliğinde estetikle birlikte çalıştırılabildiği bir gelenek, sanat, bir tedavi şekli veya sadece bir ifade şekli olabilir. Kaynak: Vikipedi