Dans Kursu

Sık Sorulanlar

Dans kurslarında partner zorunluluğu var mıdır ?
Dans kurslarına kayıt yaptırırken isterseniz partnerli şekilde, isterseniz de bireysel olarak başvurabilirsiniz. Dans sınıfları oluştururken, eğer verilecek kurs eşli dans ise erkek ve kadın sayılarını eşit sayılarda almaya özen gösterirler. Dans dersi esnasında eğitmenin yönlendirmesiyle sürekli eş değiştirerek kurs ilerler.
Dilerseniz dans kursuna kendi partnerinizle kayıt yaptırabilir ancak derslerde yine eş değiştirerek ders almaya devam edebilirsiniz. Sosyal dansınızın daha hızlı ve doğru gelişmesi için farklı partnerlerle dans etmek çok daha faydalı olacaktır.

Pratikler ne işe yarar, ücretli midir ?
Dans kursları tarafından kurs alanlara sunulan pratik saatleri dansınızın gelişimi açısından çok önemlidir. Genelde dans kursu eğitmenleri ve asistanlarının da katıldığı bu pratiklerde her seviyede dans kursu alanlar birlikte dans etme fırsatı bulurlar ve eğitmenlerden birebir destek alma fırsatları olur. Dans kursu esnasında öğrenilen adım ve figürlerin sonrasında pratiklerde tekrar edilmesi ve farklı partnerlerle uygulanması adım ve figürlerin vücudunuza oturması açısından çok faydalıdır.

Farklı dans kursları içerisinde farklı uygulamalar olsa da pratik saatleri genel olarak ücretsizdir. Dans kursu seçiminde sizlere uzun pratik saatleri sunan dans kurslarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Dans kurslarında soyunma odası var mıdır ?
İyi bir dans kursunda erkek ve kadınlar için soyunma odaları mutlaka vardır. Dans kurslarına katılım sağlayanların içinde işten çıkıp gelenlerin büyük bir payı vardır. Rahat edeceğiniz kıyafet ve ayakkabıları giyebilmeniz için dans kursunuz size soyunma odası sunmalıdır, dans kursu seçiminde bu sizin için bir kriter olmalıdır.

Dans kursuna giderken ne giymeliyim?
Bu alacağınız dans kursu branşına göre farklılık gösterebilir. Bu konudaki en doğru cevabı dans kursunu alacağınız eğitmen verecektir. Dans kursundaki ilk dersinize giderken kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafet ve ayakkabıyla katılabilirsiniz, sonrasında dans kursundaki eğitmeninizden bu konuda fikir alabilirsiniz.

Kendi seviyemden daha ileri bir sınıfa nasıl yetişebilirim?
Eğer katılacağınız dans kursunda kendi seviyenize daha yukarıda bir sınıfa dahil olmak istiyorsanız ekstra bir çalışma ve eğitime ihtiyacınız vardır. Katıldığınız dans kursundaki eğitmen ve müşteri temsilcisi ile görüşerek dans kursu eğitmenleriyle özel ders ayarlayabilirsiniz. Alacağınız özel dersler sayesinde seviyenizi daha hızlı yükselterek dans kursu bünyesindeki daha üst seviyedeki bir sınıfa dahil olabilirsiniz. Özel ders almak normal dans kursuna göre daha maliyetli olsa da karşılığında daha hızlı bir ilerleme sağlayabilirsiniz.

Arkadaş grubumla özel bir sınıf oluşturabilir miyiz?
Seçeceğiniz dans kursu ile görüşüp, dans kursunun da uygun olduğu saatlerde kendi grubunuza kapalı bir sınıf oluşturabilirsiniz. Fiyatlar dans kursuna göre değişkenlik göstermekle beraber, dans kursları bu tür kapalı gruplar oluşturmanız için size yardımcı olacaklardır.

Eşli olmayan bir dans kursu alabilir miyim?
Dans kursunun bünyesindeki branşlar sorularak hangi dans kurslarının verildiğini öğrenebilirsiniz. Eşli dansların dışında bireysel olarak da katılıp dans edebileceğiniz ve yaygın olarak dans dersi verilen branşlardan bazıları şunlardır: Zeybek kursu , Roman kursu, Oryantal kursu, Hip-hop kursu, Modern Dans kursu, Jazz Dans kursu, Zumba kursu

Dans etmek için yetenek şart mıdır?
Dans kurslarında eğitimlerden 0 dans bilgisi baz alınarak yapılmaktadır ve dans kursu eğitmenleri basit ve sade bir anlatımla başlayarak seviyeyi yavaş yavaş yukarı çıkarmaktadır. Kolay adımlarla başlayan dans kursları, seviye arttıkça daha komplike hareketlere geçmektedir. Dans kursuna devam ettiğiniz bu süreçte de vücudunuz dansa uyum sağlamış ve algılarınız açılmış olmaktadır. Yetenek dans kursundaki öğrenim hızınızı hızlandırsa da yetenekten çok dans kursuna düzenli katılım ve pratik daha önemlidir.